Sakkverseny

Örömmel tapasztaljuk, hogy tanulóink körében nagy az érdeklődés a sakk iránt, a szakkörösök létszáma egyre gyarapszik. A gyerekek nagyon sokat fejlődtek az elmúlt hónapok alatt, így elérkezettnek láttuk az időt, hogy próbára tegyük rátermettségüket. December 11-én szombaton megtartottuk iskolánkban az Adventi Kupa Sakkversenyt. Több tanuló ebben a tanévben kezdte a királyi játék alapjainak megismerését, ezért a cél elsősorban a rutinszerzés volt. Sok játékos most játszott először sakkórával, így ennek a megfelelő használata is komoly feladatnak bizonyult.

A versenyen 18 diák indult, akik 2x10 perc gondolkodási idővel gazdálkodhattak. Minden versenyző remekül teljesített. Az eredmények a következőképpen alakultak:

Kupagyőztes: Szűcs Endre

Nyílt kategóriában:

1. Bálint Máté 6.a

2. Ábrahám Bence 4.o.

3. Tóth-Vass Barabás 4.o.

Fiú kategóriában:

1. Szántó Péter 4.o.