2019. - Határtalanul!  program

2019. szeptember 23-27-ig a mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola 7. osztályos tanulói a  Határtalanul  pályázat keretében erdélyi kiránduláson vettek részt. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.  „Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek” című pályázatának köszönhetően 5 csodálatos napot töltöttek Erdélyben. A projekt címe: Túrák az alvó vulkánok földjén. Ennek szellemében iskolánk hetedikesei és kísérőik felkeresték Piricske, Csíkszereda, Csíksomlyó, Madefalva  irodalmi, történelmi és vallási emlékhelyeit. Nagyokat túráztak és közben megcsodálhatták a táj földrajzi látványosságait, a Szent Anna –tó és a Mohos-tőzegláp ikervulkánjainak krátereit. Kémiai ismereteiket szélesíthették a Tusnádfürdő, Sepsibükszád és Hargitafürdő - környéki népi feredők és mofeták borvizeinek és kénes fürdőinek elemzésével. Csíkcsicsón találkozhattak a helyi Kájoni János Általános Iskola hetedikeseivel, akikkel fogatos kocsikra ülve ellátogattak Csaracsóra egy közös kürtöskalácssütésre és kóstolásra. Tanítványaink felejthetetlen élménnyekkel és sok hasznos tudással tértek haza.