top of page

Sakk Diákolimpia

Az elmúlt szombaton iskolánk adott otthont a Csongrád-Csanád vármegyei Egyéni Sakk Diákolimpiának. 176-an neveztek összesen a versenyre.

Iskolánkból 24 diák vett részt a rendezvényen, mindannyian remekül küzdöttek a játszmák során.

Büszkén adjuk hírül, hogy Oláh Kitti korcsoportjában 100 %-os teljesítménnyel megyei bajnok lett. Varga Dóra ezüstéremmel, Ábrahám-Furus Lara

bronzéremmel zárta a napot. Mindhárman kijutottak az áprilisban, Szolnokon megrendezésre kerülő országos döntőre.

Vas Andrea korcsoportjában második helyen végzett. Fiaink közül Majzik Noel szerepelt a legjobban, aki a legnépesebb mezőnyben (39 fő) lett ötödik.

Versenyzőink sakkoktatója Mikó Valér, aki a rendezvény szervezésében is főszerepet vállalt.