Biológia siker

A Barabás Zoltán Biológia Versenyt az Eötvös József Gimnázium szervezi évről évre Szeged és körzetének nyolcadikos diákjai számára.

A verseny 3 fordulót foglalt magában. Az 1. fordulóban a Füvészkertben gyakorlati feladatokkal, a 2. fordulóban online teszt kitöltésével és kísérletezéssel, míg a 3. fordulóban prezentáció formájában adhattak számot tudásukról a maximum 3 fős csapatok.

Iskolánk 8.a osztályából két csapat indult a versenyen.

A Rókalepkék csapata (Csernák Ágnes, Gerdenics-Nagy Kincső) a 6. helyen végzett.

A Királypiton csapat (Koncz Regina, Rutai Kinga, Somogyi Lilla), kimagasló teljesítményt nyújtva mindhárom fordulóban, az 1. helyet szerezte meg.

Nyereményük az oklevél és a könyvjutalom mellett fejenként 25.000 Ft értékű Decathlon vásárlási utalvány.

A csapatokat Borcsiczky Ágnes tanárnő készítette fel a versenyre.