A szabadon és tudatosan megélt mértékletesség felszabadító

Március 26-án Budapesten, a Gyermekek Háza Alternatív Általános Iskola és Gimnáziumban tartották az Ökoiskola címátadó ünnepséget.

Ökoiskola címmel azokat a köznevelési intézményeket ismerik el, amelyek pedagógiai programjukban rögzítik, a mindennapos nevelés-oktatás, valamint az iskola működtetésének szerves részeként foglalkoznak az egészség- és környezettudatosság témájával, és kiemelt figyelmet szentelnek a fenntarthatóságra nevelés ügyének.

Idén ötvenhét Ökoiskola, harminc újrapályázó Ökoiskola és hetvenöt Örökös Ökoiskola intézményvezetője vehette át a címet, amivel ezerháromszázra nőtt a magyar ökoiskolák száma.

Kisfaludy László, köznevelésért felelős helyettes államtitkár Ferenc pápa gondolatát idézte: „A szabadon és tudatosan megélt mértékletesség felszabadító.” Ez a fenntarthatóságra nevelés alapja is.