Sportnap

2018. szeptember 28-án rendezte meg a Magyar Diáksport Szövetség az Európai Diáksport Napját, melyre országos szinten ezerkétszáz iskola regisztrált és közel négyszázezer gyerek vett részt. A mi iskolánk tanulói is jelen voltak ezen a kezdeményezésen, melynek keretein belül reggel egy közös bemelegítést követően elrajtoltak és lefutották a 2018 m-es távot. A kicsik és a nagyok is egyaránt lelkesek voltak, már a bemelegítésnél kivirultak és várták a sípot, ami a nagy rajtot jelentette. Először a felsős tagozatos gyerekek indultak el, őket követték az alsós diákok, akik még ha rövidebb távot is teljesítettek, de a végére még így is kipirultak. A már beérkezett tanulók az utolsó pár métereken tapssal és éljenzéssel fogadták az újonnan érkezőket, akik ennek hallatán még lelkesebben futották le a maradék távot. A futás nagyon jó hangulatban telt el és ezt követően a nap további részében ezt a lendületet vitték tovább. A nap folyamán a gyerekek még segítettek a papírpakolásban is, aminek gyűjtését előző nap rendezte meg az iskola. Hatalmas mennyiségű papír és pet palack gyűlt össze, amit ezúton is köszönünk mindenkinek, aki fáradozott érte.

Legutóbbi hírek