top of page

Kazinczy nyomdokain

2018. február 14-én a Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola rendezte a „Szép Magyar Beszéd” verseny tankerületi fordulóját. Két korcsoportban 6 település diákjai vettek részt a megmérettetésen. Első körben egy-egy szabadon választott (irodalmi vagy igényes köznyelvi jellegű) szöveget kellett felolvasnia minden résztvevőnek. Ezt követően rövid felkészülés után a helyszínen kapott kötelező részletet mutatta be mindenki. A 3 fős zsűri pontozta többek között a tanulók szövegértését, szöveghűségét, hangsúlyozását, természetességét. Az 5-6. évfolyamosok korcsoportjában szerepelt iskolánk 6. osztályos tanulója, Tóth-Godó Benedek is. A tavalyihoz hasonlóan idén is megnyerte kategóriája 1. helyezését, így részt vehet az ünnepélyes díjkiosztón Szegeden. Gratulálunk neki, és hasonló jókat kívánunk a következő évre is!

Legutóbbi hírek
bottom of page