top of page

„Te aranyok Aranya!”

Ezzel a címmel hirdetett Arany János-szavalóversenyt a költő születésének 200. évfordulója alkalmából az Országos Széchényi Könyvtár, valamint a Magyartanárok Egyesülete és a Magyar Olvasástársaság. A Dél-Alföld régió (Békés, Csongrád és Bács-Kiskun megye), valamint Dél-Erdély (Románia) és Vajdaság (Szerbia) területi döntőjének a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár adott otthont 2017. november 9-én. Rövid megnyitó után az általános iskolások a földszinti gyermekkönyvtárban, a középiskolások az 1. emeleten mutathatták be produkcióikat. Az általános iskola felső tagozatosainak zsűrije 3 fős volt: elnöke Beslin Anita, a Petőfi Rádió hírolvasó-műsorvezetője, két társa pedig Palánkainé Sebők Zsuzsanna, a Somogyi-könyvtár igazgatónője, ill. Kulcsár Marianna, a könyvtár olvasószolgálati osztályának vezetőhelyettese volt. Minden versenyző két produkcióval érkezett: egy kötelezően választott részlettel a Toldiból, ill. egy szabadon választott Arany-verssel. Első körben a kötelező részleteket mutatták be, majd rövid pihenő után a szabadon választott művek előadása következett. A versenyt a közös eredményhirdetés zárta, melyről senki sem távozott üres kézzel: minden versenyző ajándékcsomagot kapott, az 1-6. helyezettek oklevelet is. Az 1-3. helyen végző diákok részt vehetnek a budapesti Országos Széchényi Könyvtárban sorra kerülő döntőn 2017. november 25-én. Iskolánkat Tóth-Godó Benedek 6. osztályos tanuló képviselte, aki hibátlan versmondással, igen színvonalas produkcióval megnyerte a felső tagozatos verseny 1. díját, s ezzel kiérdemelte a budapesti döntőn való részvétel jogát. Gratulálunk neki és szorítunk, hogy a döntőn szintén jól sikerüljön a szereplése!


Legutóbbi hírek
bottom of page