„Hófödte álom” a Fővárosi Nagycirkuszban

February 3, 2020

A Lázár Ervin Program keretein belül a 2019/2020-as tanévben az ország valamennyi hatodik osztályos tanulója ellátogathat a Fővárosi Nagycirkuszba, és megismerkedhet a cirkuszművészet különleges eszköztárával. A program keretében 2020. 01.29-én iskolánk hatodikosai is Budapestre utazhattak sok-sok más településről érkező diáktársukkal egyetemben, hogy egy igazán különleges és látványos előadást tekintsenek meg. Gyönyörködhettek a Kínából, Oroszországból, Amerikai Egyesült Államokból, Fehéroroszországból, Spanyolországból, Olaszországból és nem utolsó sorban Magyarországról érkezett cirkuszművészek, sokszor lélegzetet is elállító produkciójában. Zsonglőrök, artisták, légtornászok, bohócok, lovaikon szédületes gyorsasággal vágtázó kozák harcosok szórakoztatták a „nagyérdemű közönséget”. Az egyik legkülönlegesebb produkciót a Chinese Ball Juggling elnevezésű zsonglőrcsapat adta elő. Egy igazi szenzációnak, egy vadonatúj zsonglőrszámnak lehettünk szemtanúi, amelyet még sohasem látott a világ, mert a kínai Nemzeti Akrobata Iskola növendékei, a három ikerlányból és egy fiúból álló csapat, egy megállapodás értelmében Budapestre hozta el a világpremiert. Lélegzetelállító volt, és egyben hihetetlen is, hogy mire képes az emberi kitartás.

Kicsit fáradtan, de feledhetetlen élményekkel tértünk haza.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom