top of page

Szent László nap és nagyböjti lelki nap„Boldog az az ember, aki az Úrban bízik” (Zsolt 39,5a) Nincs is annál csodálatosabb érzés, mint érezni Isten szeretetét. És Ő valóban bebizonyította mennyire szereti az embereket, hiszen egyszülött fiát adta értünk. Úgy szeret minket, amilyenek vagyunk. Ha engedelmeskedünk parancsainak, és a szeretet útján járunk, akkor áldottak leszünk. Az ünnepre készülődve mi is figyeljünk ezekben a napokban hatványozottan azokra, akik feltétel nélkül szeretnek minket, és fontosak vagyunk nekik, hiszen ezek a kapcsolatok a mi igazi kincseink, ezek által valóban boldogok lehetünk. Ilyen, és ehhez hasonló gondolatok hangzottak el 2019.04.16-án délelőtt az iskolánk névadójáról elnevezett mórahalmi Szent László Templomban, ahova osztályközösségeink látogattak el, és osztályfőnökeik irányításával, csendes imákkal és énekekkel készíthették fel lelküket húsvét ünnepére. Mielőtt eljöttünk mindannyian gyertyát gyújtottunk, és kérhettünk valamit magunknak, vagy szeretteinknek a Mennyei Atyától. Később az iskolában sem tétlenkedtünk, hiszen Szent Lászlóhoz kapcsolódó foglalkozásokat tartottunk, és húsvéti kézműves foglalkozás is színesítette a napunkat. A tartalmas nap végén tanulóink gyönyörűen díszített tojásokkal és ablakdíszekkel örvendeztethették meg családtagjaikat.

Legutóbbi hírek
bottom of page