top of page

Pályaorientációs nap


2018.október 13-án szombaton az első tanítás nélküli munkanapunkon pályaorientációs napot tartottunk tanítványainknak. Hisszük, hogy nem lehet elég korán elkezdeni a gyerekek irányultságának feltérképezését, ezért már első osztálytól fontosnak tartjuk, hogy korosztályuknak megfelelő szinten megismertessük őket a különböző foglalkozások, szakmák, hivatások szépségeivel. Tanítóik, tanáraik változatos programokat szerveztek erre a napra. Íme ízelítőül néhány:


„A 4.b osztály a mórahalmi mentőállomásra látogatott el, ahol egy nagyon kedves fiatalember várt ránk. Meséit szájtátva hallgattuk, és úgy éreztük, hogy egy igazi hőssel van dolgunk, aki életeket ment. Nagy türelemmel tanított bennünket arra, hogy mit kell tennünk vészhelyzet esetén. Stabil oldalfekvésbe helyeztük "sérült" társunkat, nyomókötést készítettünk, újraélesztettük "Pista bácsit", a Beatles: Yellow submarine c. dalának ritmusára, majd megszólaltattuk az új mentőautó szirénáit.”


3.a osztály


„Szombat reggel gyülekeztünk Aprópénzt is gyűjtögettünk. Indultunk a piacra Volt ott krizantén, méz és burgonya, Paprika, répa, retek, alma, Mosolygott ránk a napocska. Hívogatott a birsalma illata Miközben a másik sarokban színpompázott az árvácska. A hentesnél megnéztük a malac részeit, Megvitattuk az árait. Sétáltunk a zöldségeshez, Ott találtuk a gyümölcsöket. Frissen kaptuk a szőlőt, szilvát, Körtét is válogattunk hozzá. Éhesen érkezett vissza a csapat, El is kezdődött a munka. Sült a pirítós sült tökös krémet kentünk rá, Közben csak folyt a sakkozás és a gyümölcsaprítás. Minden nagyon finom lett, Az összes pocak is megtelt. Rózsaszín lufikkal feldíszítve Betegség ellen tüntettünk kerekezve. Így lett kerek ez a nap, Mindenki boldogan ment haza.”


„A 2. osztály szombati napja a gombák és a gombászat körül forgott. Reggel a képen látható gombás dekorációt készítettük el, majd ellátogattunk Csányi Zoltán gombatenyészetébe, ahol a csiperkegombák termesztését figyelhettük meg. „


„Az 5.b osztály a pályaorientációs nap keretén belül látogatást tett a mórahalmi vízműtelepre, ahol a diákok bepillantást nyertek az ivóvíz előállításának folyamatába. Ennek során tájékoztatást kaptak, illetve maguk is láthatták, hogy milyen sokszínű szakirányú és felsőfokú végzettséggel rendelkező ember munkája kell ahhoz, hogy tiszta vízhez juthassunk nap mint nap. A délelőtt második felében a Móra-Vitál Kft. fogadta az osztályt, ahol a fizioterápiás szakasszisztensek munkáját, illetve interaktív módon a gyógyászati segédeszközök működését és felhasználást ismerhették meg a gyerekek. „


„A 3.b osztály 7.30-tól gyülekezett az osztályteremben. Beszélgettünk a nap céljáról. Arról, hogy ki mi szeretne lenni, ha felnőtt lesz. Milyen iskolát kell befejezni és milyen tantárgyak ismerete kell ehhez. A beszélgetés során érintettük a Mellrák ellenes világnapot. Megbeszéltük, hogy rendszeres orvosi ellenőrzés mellett megelőzhető a rák kialakulása illetve, ha időben felismerjük, akkor gyógyítható. A tízórai elfogyasztása után biciklire ültünk, amire felkötöttünk egy rózsaszínű lufit, a mellrák ellenes világnap emlékére. 9 óra körül értünk a Fődi tüzépre, ahol Fődi László fogadott bennünket és körbe vezetett minket a telepen. Megmértük az osztályt a mázsán, megismerhettük milyen építőanyagokat, szigetelőket árulnak és megtudhattuk, hogy ezen kívül mi minden található egy ilyen tüzépen. Érdekességként megmértük mennyi kavics kell, hogy egy kilót nyomjon a mérlegen. Minden tanuló kapott egy műanyagzacskót és annyi kavicsot tett bele amennyi szerinte elég az egy kilóhoz. Nagyon élvezték a gyerekek. Láthattunk munkagépeket munka közben és ülhettek egy markológépbe is. Indulás előtt megvendégeltek bennünket pogácsával és üdítővel. Miután elköszöntünk biciklire ültünk és néhány utcát érintve visszakerékpároztunk az iskolához. Fáradtan, de tele élményekkel mentek haza a gyerekek. „

A 6.a és 6.b a szegedi vadasparkban töltötte a pályaorientációs délelőttöt. Részt vettünk egy foglalkozáson, ahol a CITES-sel ismerkedhettünk meg. A foglalkozáson belül az előadó bemutatta nekünk a vadasparkot, a dolgozók körét, azt hogy milyen munkaköröket milyen végzettséggel lehet betölteni. Utána megnéztük a vadaspark állatait. Legfőképpen az elefántok keltették fel a gyerekek figyelmét.


Legutóbbi hírek
bottom of page