top of page

Varázslatos fizika


2022. május 4-én Ignácz Ferenc lézerfizikus egy rendhagyó fizika órát tartott iskolánkban egyik munkatársával. Láthattunk elektrosztatikai kísérleteket. Megismertük a Tesláról elnevezett tekercset. UV-lámpával világított meg különböző folyadékokat, üvegcsőbe zárt gázokat. Megmutatta, hogyan fedezhetünk fel egyedi azonosítókat pénzeken. Megismerhettük a lézerek fajtáit, rácsot helyezett a lézersugár útjába és meseszerű színes alakzatokat hozott létre a mennyezeten. Láthattunk optikai kábelt és megismertük az adatátvitel működési elvét, majd a prizmát és az optikai kábelt lézerrel megvilágítva láthattuk a teljes visszaverődés jelenségét. Mindenki kedvence az volt, amikor a tanár úr forró vizet öntött a palackban lévő nitrogénre, és a kiömlő „felhő” beterítette a terem egy részét, illetve amikor a nitrogénbe helyezett felfújt léggömb és levél egy pillanat alatt törékennyé vált.

Köszönjük ezt a szuper órát, reméljük, a tanár úr jövőre is eljön iskolánkba!

Comentarios


Legutóbbi hírek
bottom of page