top of page

Történelmi siker


Keresztes Ambrus, iskolánk 8. b osztályos tanulója 2. lett az Országos történelmi verseny 7-8. osztályosoknak szervezett februári megyei fordulóján. A verseny a középiskolás Savaria történelemverseny „elődje”. Az idei anyag bő kétszáz évet ölelt fel: egyetemes és magyar történelmet 1700-1900 között. Szerepelt ebben az óriási témakörben többek között a nagy francia forradalom, Napóleon, az ipari forradalom, 1848/49, a kiegyezés, a nemzetállamok létrejötte. Nagy kihívás volt ennek a feladatnak megfelelni, és Ambrus dicséretre méltóan vette az akadályt.

A megyei döntő feladatai közt szerepelt például vaktérkép, forráselemzés, képfelismerés, időszalag, időrendi sorrendbe állítás, találmányok és csaták felismerése, megnevezése, igaz/hamis állítások keresése. A feladatlapot Ambrus a rendelkezésre álló 90 helyett 50 perc alatt oldotta meg. Teljesítményéhez szívből gratulálunk!


Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page