top of page

Sakkverseny a lengyel-magyar barátság jegyében


Második alakalommal rendezte meg iskolánk a Wojtyla Kupa egyházmegyei sakkversenyt. Az idei évben a Gyomaendrődről, Makóról, Szentesről, Szegedről és a szomszédos Móra Ferenc Általános Iskolából érkezett versenyzők mellett a Felczak Alapítvány támogatásának köszönhetően lengyel gyerekek is érkeztek a versenyre Baligródból és Uniejówból.

Az 54 induló 7 fordulóban, összesen 189 játszmában mérte össze tudását. Hat kategóriában zajlottak a küzdelmek, tanulóink közül négy versenyzőnek sikerült aranyérmet nyerni. A legkisebbeknél Ábrahám-Furus Lara és Dankó Máté, a második korcsoportban Varga Dóra, a harmadik korcsoportos lányok közül Oláh Kitti győzött a korosztályában.

Az összesített versenyt Jan Jagodzinski (Baligród) nyerte, második Wojciech Antoniak (Uniejów), a harmadik, iskolánk harmadik osztályos tanulója, Varga Dóra lett.

Köszönjük Mikó Valér tanár úrnak a gyerekek felkészítését és a verseny szervezését!

Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page