top of page

PÉNZ7


2021. márc.1-5. között iskolánk 3-8. osztályos tanulói, immáron harmadik alkalommal vettek részt az országos PÉNZ7 program 1-1 rendhagyó tanóráján. A programsorozat célja, hogy a fiatalok tudatosabban kezeljék pénzügyeiket, megbízható forrásból származó, a hétköznapi életben is hasznosítható ismeretekhez jussanak a gazdaság és a pénzvilág működéséről.

Az idei tanév kiemelt témája: Tudatos pénzkezelés a családban – Családi költségvetés.

A tanórák keretében a gyerekek csoportmunkában, egy-egy családot alakítva, közösen ismerkedtek a család legfontosabb bevételeivel és kiadásaival. Családi „pénzügyminisztert” választottak. Ügyesen felismerték a legoptimálisabb költségvetési egyensúly szerepét. Nagyon észszerű és hasznos ötleteket gyűjtöttek a család kiadásainak csökkentésére, illetve a bevételek esetleges növelésére. Továbbá kiemelten figyeltek, hogy a családi költségvetést a fenntarthatóság jegyében – zöld szemléletben – készítsék el. A játékos feladatok és a bemutatott rövid filmek segítségével számos pénzügyi fogalommal is megismerkedtek.

Még egy lépést tettünk, hogy gyermekeink családi és saját pénzügyeik iránti felelőssége tudatosabbá váljék.Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page