top of page

PÉNZ7


2021. márc.1-5. között iskolánk 3-8. osztályos tanulói, immáron harmadik alkalommal vettek részt az országos PÉNZ7 program 1-1 rendhagyó tanóráján. A programsorozat célja, hogy a fiatalok tudatosabban kezeljék pénzügyeiket, megbízható forrásból származó, a hétköznapi életben is hasznosítható ismeretekhez jussanak a gazdaság és a pénzvilág működéséről.

Az idei tanév kiemelt témája: Tudatos pénzkezelés a családban – Családi költségvetés.

A tanórák keretében a gyerekek csoportmunkában, egy-egy családot alakítva, közösen ismerkedtek a család legfontosabb bevételeivel és kiadásaival. Családi „pénzügyminisztert” választottak. Ügyesen felismerték a legoptimálisabb költségvetési egyensúly szerepét. Nagyon észszerű és hasznos ötleteket gyűjtöttek a család kiadásainak csökkentésére, illetve a bevételek esetleges növelésére. Továbbá kiemelten figyeltek, hogy a családi költségvetést a fenntarthatóság jegyében – zöld szemléletben – készítsék el. A játékos feladatok és a bemutatott rövid filmek segítségével számos pénzügyi fogalommal is megismerkedtek.

Még egy lépést tettünk, hogy gyermekeink családi és saját pénzügyeik iránti felelőssége tudatosabbá váljék.


További képek itt találhatóak.


Legutóbbi hírek
bottom of page