top of page

Nyelvi játékosok


A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny ebben a tanévben is meghirdetésre került – a hagyományoknak megfelelően a magyar nyelv napjához kapcsolódóan. November 11-én mindenki a saját iskolájában versenyzett, de idén nem online módon, hanem az iskolába kiküldött tesztek segítségével. A 4 fős csapatoknak 13 feleletválasztós feladattal kellett megbirkózniuk 60 perc alatt. Akadtak köztük helyesírással kapcsolatos kérdések és irodalmi tudást igénylő feladványok, nyelvi játékok is.

Iskolánkat 2 felsős csapat képviselte. A hatodikosok (Csóré András, Fábián Lolita, Kószó Zita és Mészáros Noémi) a 36. helyet szerezték meg a megyében. A nyolcadikos Kávéklub tagjai (Dudás Hanga, Dudás Regina, Molnár Nóra és Simon-Hajdú Gergő) a 6. helyen, tehát díjazottként végeztek. Felkészítőjük: Nagymihály Tímea

Mindannyiuknak gratulálunk, büszkék vagyunk rájuk!

Kommentare


Legutóbbi hírek
bottom of page