top of page

Mérj velünk!


A Szent László Apródjainak Oktatásáért Alapítvány újabb eszközzel bővítette iskolánk eszköztárát, amikor csatlakozott a Levegő Munkacsoport Országos Környezetvédő Egyesületének „Mérj-velünk” programjához. A szemléletformáló kampányhoz tartozó levegőminőség-mérő készüléket kihelyeztük az épület megfelelő pontjára. A beüzemelés után az eszköz méri a szállópor mennyiségét a levegőben, valamint a hőmérsékletről és a páratartalomról is tájékoztat. A mért adatok felkerülnek a metnet.hu oldalra, ahol a hőmérsékleti változások és szélirányok is megtekinthetők. Így iskolánk diákjai kézzelfogható adatok alapján foglalkozhatnak a légszennyezés témakörével is.

Az alábbi oldalon látható, hogy Magyarországon mely városok csatlakoztak a kezdeményezéshez. Mórahalomra kattintva pedig az iskolánál mért adatok találhatók. Figyeljük együtt a levegő minőségét!

Comentarios


Legutóbbi hírek
bottom of page