top of page

Legyen fény!November 11-e Szent Márton napja. Mint minden ünnepnek, ennek is megvannak a maga hagyományai, népszokásai, jellegzetességei. Ehhez a naphoz különösen sok babonát, szokást köt a néphagyomány. Iskolánk másodikosai dalokkal, versekkel, gyermekjátékokkal mutatták be Szent Márton legendáját.

Márton 316-ban Szavária városában, a mai Szombathelyen született, akit a jószándék, önzetlenség és a segítőkészség jellemzett. A sok jó cselekedetéért püspökké akarták szentelni. A legenda szerint, mikor ennek hírét vette Márton, az érte jövő küldöttek elől, a libák óljában bújt el. A szárnyasok azonban gágogásukkal óriási zajt csaptak. Elárulták Márton rejtekhelyét. Végül 371-ben püspökké szentelték és haláláig segítette a rászorulókat.

A műsort követte a lámpás felvonulás, majd a plébánia udvarán iskolánk szülői közössége egy kis zsíroskenyérrel, meleg teával látta vendégül az egybegyűlteket.

Hálásan köszönjük a gyerekeknek a szép műsort, a szülőknek a vendéglátást, a vendégeknek a jóhangulatú együttlétet.コメント


Legutóbbi hírek
bottom of page