top of page

Klauzál Gábor nyomában


2023. december 8-án került sor a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, a Móra Ferenc Múzeum és a Rákóczi Szövetség által rendezett Klauzál Gábor tehetséggondozó történelemverseny döntőjére.

Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc történetét feldolgozó megmérettetésen 69 csapat, vagyis 138 tehetséges, a történelmet kedvelő 7. és 8. osztályos diák indult, közülük nyolc csapat jutott be a Móra Ferenc Múzeum dísztermében megrendezett szóbeli döntőbe.

A döntőben a versenyzők az írásbeli fordulók után változatos, kreatív és játékos történelmi feladatokban mérték össze tudásukat és képességeiket, továbbá rövid prezentáció formájában bemutattak egy általuk kiválasztott hőst a forradalom és szabadságharc időszakából.

Iskolánkat a hetedikes Klauzál követei csapat képviselte (Csóré András és Németh Gergő), akik a döntően 8.-os mezőnyben a 7. helyet szerezték meg. Gratulálunk nekik!

コメント


Legutóbbi hírek
bottom of page