top of page

Klauzál Gábor nyomábanA Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium versenyt hirdetett a történelmet szerető 7-8. osztályos tanulóknak. A Klauzál Gábor Történelemverseny első és második fordulója egyaránt online valósult meg.

A diákoknak egy-egy tesztfeladatsort kellett megoldaniuk a reformkor, 1848/49, illetve a dualizmus témájában. Mindkét teszt szövegalkotási feladattal zárult: a versenyzőknek az első forduló végén 1848-as toborzóbeszédet, a 2. fordulóban pedig a kiegyezés mellett/ellen érvelő fogalmazást kellett készíteniük.

A versenyen induló mindhárom diákunk bejutott a december 3-ai szóbeli döntőbe, amely ismét nagy kihívásnak ígérkezik. Szurkoljunk együtt Oltványi Annának (8.a), valamint Borsodi Lédának és Tóth-Vass Blankának (8.b)! Sok sikert, lányok, nagyon büszkék vagyunk rátok!Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page