top of page

Kazinczy nyomában


2022. február 9-én a Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola ismét rendhagyó módon, online rendezte a „Szép Magyar Beszéd” verseny tankerületi fordulóját.

Első körben egy-egy szabadon választott (irodalmi vagy igényes köznyelvi jellegű) szöveget kellett felolvasnia minden résztvevőnek, melynek felvételét február 9-ig juttathattuk el a szervezőknek. Ezt követően február 9-én rövid felkészülés után a helyszínen kapott kötelező részletet kellett felvennünk és 2 órán belül visszaküldenünk.

Iskolánkból Oltványi Anna (8.a), Dudás Hanga (7.b), Pintér Dóra (6.a) és Mészáros Noémi (5.o.) vállalta ezt a megmérettetést. A 7-8. évfolyamosok korcsoportjában Oltványi Anna 3. helyezést ért el, őt könyvvel és oklevéllel jutalmazták, a többieket emléklappal és csokival. Minden versenyzőnknek gratulálunk!

Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page