top of page

Iskolai könyvtárak világnapja/hónapja


Minden év október negyedik hétfője az iskolai könyvtárak világnapja, október pedig az iskolai könyvtárak világhónapja. A jeles nap/hónap alkalmából könyvtárunk versenysorozatot indított az alsó és felső tagozaton, valamint a pedagógusok között. Keressük az Év Könyvmolyát! A verseny felöleli az egész tanévet, minden hónapban új feladatsorral jelentkezünk.

Október 18-án a 8.a és 8.b osztályok tanulói könyvtári foglalkozás keretein belül könyvjelzőket készítettek. Vidám délutáni alkotó munka során születtek meg a gyerekek művei.

A könyvtárak hónapjában az ötödikesek egy országos rendezvényen vehettek részt a Tóth Menyhért Városi Könyvtár és Közösségi Ház szervezésében. "Az én könyvtáram" című projekt keretében Berta Gyuláné mesélt nekik érzékenyítő meséket születésről, csúfolódásról, és arról, hogyan jussunk túl a csüggedésen.

Comentarios


Legutóbbi hírek
bottom of page