Bolyai – magyarosan ízesítve


Idén november 6-án rendhagyó módon online formában rendezték meg a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóját. Valószínű az új forma miatt a szokásostól eltérően viszonylag kevés csapat nevezett a versenyre. Felsőseink viszont nem ijedtek meg a kihívástól, 7 csapatunk 2 teremben mérkőzött meg a többi megyei csapattal. A megoldások beküldéséhez 60 perc állt a versenyzők rendelkezésére. A 4 fős csapatoknak 13 feleletválasztós feladattal kellett megbirkózniuk ez idő alatt. Voltak helyesírással kapcsolatos kérdések és irodalmi tudást igénylő feladványok, nyelvi játékok is. Idén először a kreatív 14. feladat elmaradt.


Az ötödikes Betyár bodzák (Bata Noel, Bálint Máté, Haumann Rudolf és Koncz Máté) a 8. helyen végeztek, míg az IQ-betyárok (Fábián Huba, Fábián Tamás, Márton Julianna és Soór Benedek) 2. helyezést értek el. A hatodikos Nyelvészkék (Dudás Hanga, Gal Enikő, Kószó Zoltán és Szegedi Sándor) a 3. helyet szerezték meg. A hetedikesek közül a Más név csapata (Börcsök Bernát, Oltványi Anna és Szécsi Dorina) a 4. helyen végzett, míg a BoBaMáTó lányai (Balogh Panna, Borsodi Léda, Márton Krisztina és Tóth-Vass Blanka) 2. helyezést értek el. A nyolcadikos Impostorok (Borbás Flóra, Csáki Kitti, Hajagos Flóra és Harangozó Eszter) 5. helyen végeztek, míg a Rózsaszín párducok (Bíró Dorka, Börcsök Borostyán, Kiszel Nadin és Makra Noémi) 2. helyezést értek el.


Mindannyian derekasan helytálltak, igazán büszkék lehetünk rájuk!


További képek ITT!

Legutóbbi hírek

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom