top of page

Bolyai – magyarosan ízesítve


Idén november 6-án rendhagyó módon online formában rendezték meg a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóját. Valószínű az új forma miatt a szokásostól eltérően viszonylag kevés csapat nevezett a versenyre. Felsőseink viszont nem ijedtek meg a kihívástól, 7 csapatunk 2 teremben mérkőzött meg a többi megyei csapattal. A megoldások beküldéséhez 60 perc állt a versenyzők rendelkezésére. A 4 fős csapatoknak 13 feleletválasztós feladattal kellett megbirkózniuk ez idő alatt. Voltak helyesírással kapcsolatos kérdések és irodalmi tudást igénylő feladványok, nyelvi játékok is. Idén először a kreatív 14. feladat elmaradt.


Az ötödikes Betyár bodzák (Bata Noel, Bálint Máté, Haumann Rudolf és Koncz Máté) a 8. helyen végeztek, míg az IQ-betyárok (Fábián Huba, Fábián Tamás, Márton Julianna és Soór Benedek) 2. helyezést értek el. A hatodikos Nyelvészkék (Dudás Hanga, Gal Enikő, Kószó Zoltán és Szegedi Sándor) a 3. helyet szerezték meg. A hetedikesek közül a Más név csapata (Börcsök Bernát, Oltványi Anna és Szécsi Dorina) a 4. helyen végzett, míg a BoBaMáTó lányai (Balogh Panna, Borsodi Léda, Márton Krisztina és Tóth-Vass Blanka) 2. helyezést értek el. A nyolcadikos Impostorok (Borbás Flóra, Csáki Kitti, Hajagos Flóra és Harangozó Eszter) 5. helyen végeztek, míg a Rózsaszín párducok (Bíró Dorka, Börcsök Borostyán, Kiszel Nadin és Makra Noémi) 2. helyezést értek el.


Mindannyian derekasan helytálltak, igazán büszkék lehetünk rájuk!


Legutóbbi hírek
bottom of page