top of page

„Játékok Szent Erzsébet korában” rajzpályázat eredményei

Iskolánkban minden tanév őszén, projekthéten emlékezünk meg Szent Erzsébetről, a szent életet élő királylányról, a szegények oltalmazójáról és gyámolítójáról. A hagyományosan meghirdetett rajzpályázatunkra az idei évben a kor gyermekjátékairól vártuk az alkotásokat.

Összességében elmondhatjuk, hogy színvonalas, kidolgozott munkák érkeztek erre a cseppet sem könnyű témára. Szent Erzsébet több száz évvel ezelőtt élt, és nincs túl sok adat arról az időszakról, ezért sokan a középkori életmódról, lovagokról, várakról készítették rajzaikat. A mai kor gyermekeinek különösen nehéz volt beleélniük magukat egy olyan világba, ahol a gyerekek azzal játszottak, amit találtak. Gyakori játékok voltak ebben a korban a fából készített bábuk vagy bábok, melyeket textíliákkal egészítettek ki. A fennmaradt emlék igen kevés, így főként találgatni és következtetni tudunk csak, viszont feltételezzük, hogy a gyermeki leleményesség, fantázia már akkoriban is hatalmas volt, és egy csipet képzelőerővel párosulva már akkor is bárhová elrepíthette az akkori gyerekek gondolatait, játékát.

A zsűrinek most sem volt könnyű a dolga. Elsősorban a szépen kitöltött, kidolgozott munkákat, valamint a színeket, élénk színvilágot, bátor színhasználatot díjazták.

A zsüri tagjai: Brzózka Marek, szobrászművész és felesége Brzózka-Szántó Cecília grafikusművész.

A „Játékok Szent Erzsébet korában” rajzpályázat eredményei

Díjazottak kategóriánként

I.korcsoport

1 díj: Borsodi Luca 1.o. (Szent László Katolikus Általános Iskola)

2 díj: Csamangó Eszter2.o. (Szent László Katolikus Általános Iskola)

3 díj: Halász Réka Villő, 1.a (Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola)

Különdíj: Mag Jázmin (Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda)

II. korcsoport

1 díj: Kószó Emma, 4.o. (Szent László Katolikus Általános Iskola

2 díj: Császár Putyi Viktor 4.o. (Szent László Katolikus Általános Iskola)

3 díj: Boda Lilla Fruzsina 4.o. (Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda)

Különdíj: Szekeres Liliána 4.o. (Szent László Katolikus Általános Iskola)

III. korcsoport

1 díj: Horváth Roland, 5.o. (Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda)

2 díj: Molnár Nóra, 6.a (Szent László Katolikus Általános Iskola)

3 díj: Bata Noel, 5.a (Szent László Katolikus Általános Iskola)

Különdíj: Kószó Zoltán, 6.b (Szent László Katolikus Általános Iskola))

Legutóbbi hírek
bottom of page