top of page

„Aki Márton napon libát eszik, egész éven át nem éhezik.”


A Márton-napi népszokások az advent közeledtéhez kötődnek, és ahhoz a legendához, amely szerint Szent Márton egy libaólban próbált elrejtőzni, amikor püspökké akarták megválasztani, de a ludak elárulták gágogásukkal. A hagyomány szerint ezen a napon régóta rendszeresek voltak a lakomák, bálok. Azért rendeztek nagy lakomákat, hogy a következő esztendőben is bőven legyen mit enni. A Márton-napi lúdvacsora után „Márton poharával”, vagyis a novemberre éppen kiforrott újborral koccintottak. Iskolánkban műsorral és Márton-napi lámpás felvonulással szoktunk megemlékezni Szent Márton jócselekedeteiről és példamutató keresztény életéről. Ebben a rendhagyó időszakban a lámpás felvonulást elmaradt, de másodikosaink színvonalas énekes-verses műsorral kedveskedtek nekünk, amelyet felvételről nézhettek meg a többi osztály tanulói.


Videó ITT megtekinthető.

Legutóbbi hírek
bottom of page