top of page

Pályaorientációs nap


A tanév első tanítás nélküli munkanapján pályaorientációs napot tartottunk az iskolában. Alsósaink és az 5-6. évfolyam tanulói osztályfőnökeikkel töltötték ezt a délelőttöt, akik igen változatos programokat szerveztek számukra: A ládagyári látogatástól az erdei iskolai tanyamúzeumba tett kirándulásig, a jól ismert Amerikából jöttem játéktól a mesterség-totóig, a Mi leszek, ha nagy leszek c. társasjátéktól a gyümölcssalátakészítésig nagyon sok minden belefért a nap témájába. A 7-8. évfolyamszámára már „nagyobb volt a tétje” a mai napnak. Számukra öt állomásból álló foglalkozás-forgót rendeztünk. Az egyes állomások tematikájának összeállítását nagymértékben meghatározta a nyolcadikosok előzetes, országos pályaorientációs vizsgálaton kapott iránymutatója. Erre építve 12 foglalkozásterületről (informatika, energetika, mezőgazdaság, közszolgálat, oktatás, egészségügy, sport, vendéglátás, társadalomtudományok, kereskedelem, könnyűipar, művészet) szerveztünk szakmabemutatókat. Így közel 20 szakmával ismerkedhettek meg közelebbről a gyerekek. Egy adott szakmáról szóló kisfilm megtekintése után közösen beszélgettek a szakmához szükséges képességekről, kompetenciákról; a szakma előnyeiről, hátrányairól; megszerezhető képesítésekről, előmenetelekről; saját tapasztalataikról. A nap zárásaként egy munkaérdeklődési kérdőív kitöltésével a gyerekek még jobban megismerhették saját személyiségüket. Sok hasznos információval gazdagodtak a középiskolaválasztás küszöbén.


Legutóbbi hírek
bottom of page