top of page

Fészekrakás rendhagyó módonIskolánk, a mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola Fészekrakó programjának következő találkozója, a rendkívüli helyzetre való tekintettel elmarad, ezért úgy gondoltuk, röviden összefoglaljuk azokat az ismereteket, amelyekre leendő elsőseink szülei kíváncsiak lehetnek. Mivel iskolánkban az első három évfolyamon iskolaotthonos rendszerrel működünk, ezért a legkézenfekvőbb, hogy ennek a rendszernek a működéséről írunk bővebben.


Ami egy igazi iskolaotthonra jellemző


• Fél 8-tól várjuk a gyerekeket, és fél 4-ig foglalkozások, órák vannak. Gyermekfelügyeletet 17 óráig tudunk biztosítani. • Tömbökben tanítunk, melyeket hosszú, többnyire szabadban eltöltött szünetek tarkítanak. • A reggelek a szőnyegen körbeszélgetéssel, reggeli közös imával kezdődnek. • Tantárgyfelosztásban dolgozunk, és két tanító vezeti az osztályt. • A 8 hetes előkészítő időszakban mindkét pedagógus a gyerekek között van. Ezekben a hetekben a gyerekek igényeihez alkalmazkodva szervezzük az órákat, ha szükséges rövidebb tanulási idővel és több szünettel, sok-sok fejlesztő játékkal, ezzel is segítve az óvoda iskola közötti átmenetet. • Minden fő óra után (matematika, írás, olvasás, környezetismeret) van egy 30 perces önálló óránk, ami a tananyag begyakorlásán kívül felzárkóztatásra, tehetséggondozásra is nagyon jó lehetőséget ad. Itt készül el a "házi feladat" is. • A tankönyvek a tanteremben vannak egész héten, a szülő csak hétvégén látja a heti munkát. Ez óriási bizalmat igényel a szülők részéről. Bízniuk kell bennünk, hogy elvégezzük a munkánkat, hogy elég figyelmet fordítunk a gyermekek tanulmányaira. • Otthoni írásbeli feladatot nem adunk, de az olvasókönyvet rendszeresen hazaviszik a gyerekek, mert az olvasás tanulásában fontos az otthoni gyakorlás. • Második osztályban már a matematika füzet is bekerül a táskába, hiszen a szorzótábla elsajátítása is sok gyakorlást igényel. • A napirendbe beilleszthetők a o szakkörök (sakk, angol), o egyéni és kiscsoportos fejlesztő órák o művészeti iskolás órák és a sportfoglalkozások is. • Az SNI-s gyermekek ellátását saját gyógypedagógusunk, a BTMN-s gyerekekét a Szakszolgálat munkatársai végzik. • A mindennapos testnevelés keretein belül úszást, és heti egy órában népi játékot és néptáncot oktatunk alsósainknak. • Negyedik osztályban térünk át a hagyományos oktatási rendre, ezzel nagymértékben segítve az önállósodást és az ötödik osztályra való felkészülést.


Mint ahogyan a neve is mutatja, a legfőbb erénye ennek a rendszernek a családias, otthonra emlékeztető környezet, és a gyermekek teherbírásához igazodó időbeosztás. Egyben óriási felelősséggel is jár, hiszen velünk, tanítókkal töltik napjaik legnagyobb hányadát a kis nebulók. Mi osztjuk be az idejüket, oktatjuk, neveljük és fejlesztjük őket, és igyekszünk tudásunk legjavát adni nekik.


Iskolánk várja önöket és leendő kis elsőseinket nagy-nagy szeretettel.

Legutóbbi hírek
bottom of page