Fészekrakás rendhagyó módon

March 26, 2020

 

Iskolánk, a mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola Fészekrakó programjának következő találkozója, a rendkívüli helyzetre való tekintettel elmarad, ezért úgy gondoltuk, röviden összefoglaljuk azokat az ismereteket, amelyekre leendő elsőseink szülei kíváncsiak lehetnek. Mivel iskolánkban az első három évfolyamon iskolaotthonos rendszerrel működünk, ezért a legkézenfekvőbb, hogy ennek a rendszernek a működéséről írunk bővebben.

 

Ami egy igazi iskolaotthonra jellemző

 

•    Fél 8-tól várjuk a gyerekeket, és fél 4-ig foglalkozások, órák vannak. Gyermekfelügyeletet 17 óráig tudunk biztosítani.
•    Tömbökben tanítunk, melyeket hosszú, többnyire szabadban eltöltött szünetek tarkítanak.
•    A reggelek a szőnyegen körbeszélgetéssel, reggeli közös imával kezdődnek.
•    Tantárgyfelosztásban dolgozunk, és két tanító vezeti az osztályt.
•    A 8 hetes előkészítő időszakban mindkét pedagógus a gyerekek között van. Ezekben a hetekben a gyerekek igényeihez alkalmazkodva szervezzük az órákat, ha szükséges rövidebb tanulási idővel és több szünettel, sok-sok fejlesztő játékkal, ezzel is segítve az óvoda iskola közötti átmenetet.
•    Minden fő óra után (matematika, írás, olvasás, környezetismeret) van egy 30 perces önálló óránk, ami a  tananyag begyakorlásán kívül felzárkóztatásra, tehetséggondozásra is nagyon jó lehetőséget ad. Itt készül el a "házi feladat" is.
•    A tankönyvek a tanteremben vannak egész héten, a szülő csak hétvégén látja a heti munkát. Ez óriási bizalmat igényel a szülők részéről. Bízniuk kell bennünk, hogy elvégezzük a munkánkat, hogy elég figyelmet fordítunk a gyermekek tanulmányaira.
•    Otthoni írásbeli feladatot nem adunk, de az olvasókönyvet rendszeresen hazaviszik a gyerekek, mert az olvasás tanulásában fontos az otthoni gyakorlás.
•    Második osztályban már a matematika füzet is bekerül a táskába, hiszen a szorzótábla elsajátítása is sok gyakorlást igényel.
•    A napirendbe beilleszthetők a 
o    szakkörök (sakk, angol), 
o    egyéni és kiscsoportos fejlesztő órák
o    művészeti iskolás órák és a sportfoglalkozások is.
•    Az SNI-s gyermekek ellátását saját gyógypedagógusunk, a BTMN-s gyerekekét a Szakszolgálat munkatársai végzik.
•    A mindennapos testnevelés keretein belül úszást, és heti egy órában népi játékot és néptáncot oktatunk alsósainknak.
•    Negyedik osztályban térünk át a hagyományos oktatási rendre, ezzel nagymértékben segítve az önállósodást és az ötödik osztályra való felkészülést.

 

Mint ahogyan a neve is mutatja, a legfőbb erénye ennek a rendszernek a családias, otthonra emlékeztető környezet, és a gyermekek teherbírásához igazodó időbeosztás. Egyben óriási felelősséggel is jár, hiszen velünk, tanítókkal töltik napjaik legnagyobb hányadát a kis nebulók. Mi osztjuk be az idejüket, oktatjuk, neveljük és fejlesztjük őket, és igyekszünk tudásunk legjavát adni nekik.

 

Iskolánk várja önöket és leendő kis elsőseinket nagy-nagy szeretettel.

 

 


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom