top of page

Vízkereszt


"Mert még sö­tét­ség bo­rít­ja a föl­det, és ho­mály a nem­ze­te­ket, de fö­löt­ted ott ra­gyog az Úr, és di­cső­sé­ge meg­nyil­vá­nul raj­tad." (Iz 60, 2)

Vízkereszt hivatalos neve Epiphania Domini, vagyis az Úr megjelenése. Jézus Krisztusban Isten megjelent emberként, eljött közénk és elhozta nekünk az üdvösséget. Január 6-án, a naptári évünk első tanítási napján iskolánk szentmisével ünnepelte Istenünk dicsőséges megjelenését. Ahogy a háromkirályok a betlehemi csillag által vezérelve jöttek, hogy az újszülött kis Jézusnak kifejezzék hódolatukat, úgy mi is ajándékot adhatunk Istennek, ha nem is aranyat, tömjént vagy mirhát, de szeretetünket, időnket és szolgálatunkat neki adhatjuk. Ha figyelünk a jeleire és szívünket a megjelenő Isten felé fordítjuk, megláthatjuk kegyelmi ajándékait életünkben. A házszentelés szertartása vízkereszt ünnepéhez kötődik, ezért Joó Balázs plébános úr minden tantermet megszentelt a szentmisében megszentelt sóval és vízzel. Ez azonban nem a falaknak, a berendezésnek szól, hanem a lélekkel megáldott embernek, a közösségnek, aki hajlékká alakítja és belakja a teret. A Krajcáros Csemege bolt jóvoltából minden gyerek szaloncukrot is kapott, melyet ezúton is köszönünk!


További képek <ITT>


Legutóbbi hírek
bottom of page