top of page

Szent Márton napi lámpás felvonulás


2019.november 11-én hétfőn délután Szent Márton napi lámpás felvonulásunkra hívtuk meg iskolánk tanulóit, azok szüleit, és mindazokat a kedves vendégeket, akik részt akartak venni e szép hagyomány megünneplésén. A megemlékezés a templomban kezdődött, ahol is iskolánk másodikosai egy kedves kis történettel mesélték el a hallgatóságnak, Mártonnak, Tours püspökének történetét. Megtudtuk, hogy Szent Márton szülőhelye a mai Szombathellyel azonos. Szent István király a lázadó Koppány elleni csatájában az ő támogatását kérte. A győzelem után Márton az Árpád-ház, majd a magyar királyok pártfogója, és Magyarország védőszentje lett. A feljegyzések megemlítik segítőkészségét, jóindulatát. Katonaként egy nélkülöző koldussal találkozott, akit rablók fosztottak ki és vertek meg. Saját köpenyét kardjával kettévágta, egyik felét a koldus vállára borította. Álmában Jézus jelent meg a koldusnak adott köpenydarabban. 371-ben Mártont Tours püspökévé választották meg, ő azonban tiltakozott megválasztása ellen. A legenda szerint egy libaólban próbált elrejtőzni, de a ludak elárulták gágogásukkal. Fontos hittérítő munkát végzett, a pogány falvak nagy részét megtérítette. Életét csodák és gyógyulások kísérték. A műsor után lámpásokat gyújtottunk, és körmenetet tartottunk, aminek zárásaként a Szülői Szervezet lelkes anyukái által készített finom zsíroskenyér és tea várt minket a templom udvarán. Példaértékű számunkra, amit Márton képviselt, hiszen a jóságra, békességre, segítőkészségre, embertársaink megbecsülésére napjaink elanyagiasodott világában is égetően nagy szükség van.


További képek <ITT>

Legutóbbi hírek
bottom of page