Szabad egy táncra ?

November 12, 2019

Iskolánk idén is teljes létszámmal vesz részt a Filharmónia ifjúsági hangversenyeken, melyek első koncertjét november 11-én hallhattuk az Aranyszöm Rendezvényházban. A Szegedi Szimfonikus Zenekar gyönyörű játékával képzeletben bevezetett minket a változatos stílusú tánczenékbe. Gyüdi Sándor vezénylésével felcsendült többek között például Purcell Abdelazer szvitje, Haydn D-dúr, „London” szimfóniájának III. tétele, ifj. Johann Strauss Villámlás, mennydörgés polkája és Bartók Béla Ürögi kanásztánca. Szélpál Szilveszter operaénekes élvezetes műsorismertetője közelebb vitt minket a darabok könnyebb megértéséhez. Izgatottan várjuk a folytatást.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom