Gördülő Energia

September 27, 2019

Szeptember 25-én felsős diákjaink egy nem mindennapi fizikaórán vehettek részt az Aranyszöm Rendezvényházban. Tóth Pál fizika-matematika szakos tanár már több mint tíz éve járja az országot és a Nemzeti Közművek támogatásával igyekszik megkedveltetni a fizikát a maga sajátos módján. Előadása a Gördülő energia címet viseli. Hiszi és vallja, hogy a fizika átjárja a mindennapjainkat és szorosan összefügg a matematikával és a zenével, hiszen az első fizikai törvényszerűséget Pitagorasz a zene segítségével ismerte fel. Mesélt az áramról, az áram fajtáiról, tudósokról, energiaátalakulásokról. Mindezt tette úgy, hogy közben szívószállal és tölcsérrel elfújta Beethoven IX. szimfóniájának részletét, a Tesla-féle áramátalakító segítségével pedig magyar népdalt játszott el AC/DC stílusban, nitrogént öntött az önkéntesekre, hatalmas lángot csalt elő a virágporból és számos más kísérlettel bizonyította, hogy a fizika valóban ott van körülöttünk. 
Köszönjük Varjuné Urbaniczki Edit tanárnőnek a szervezést és a meghívást.
 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom