top of page

Díjkiosztón jártunk

Tóth-Godó Benedek, iskolánk 7. osztályos tanulója februárban 2. lett az Országos történelem tanulmányi verseny megyei fordulóján, ezért meghívást kapott az Oktatási Hivatal Szegedi Pedagógiai Oktatási Központja által szervezett díjkiosztó ünnepségre. A verseny a középiskolás Savaria történelemverseny „elődje”. Az idei témakör több száz évet ölelt fel: az ókori Róma és a középkori Európa történelmét, valamint a magyarság históriáját az Árpád-ház kihalásáig. Nagy kihívás volt ennek a feladatnak megfelelni, és Beni dicséretre méltóan vette az akadályt. A gálára május 30-án délután került sor Szegeden. A műsort a Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium fúvós hangszereseinek koncertje nyitotta meg. Ünnepi beszéd és köszöntő után került sor az Oktatási Hivatal által szervezett Csongrád megyei versenyeken helyezést elért tanulók jutalmazására. Egymás után vonultak ki a különböző tantárgyi versenyek díjazottjai, akik a színpadon könyvutalványt és oklevelet, felkészítőik pedig virágot és oklevelet vehettek át Hadházi Ilonától, a hivatal főosztályvezetőjétől. A rendezvény mottója megszívlelendő: „A tehetség mögött köznapi szavak rejlenek: szorgalom, szeretet, szerencse, de mindenekelőtt a kitartás. ” (James Arthur Baldwin) Az eredményhirdetés végén közös vastapssal jutalmaztuk a díjazottakat. Felemelő pillanat volt! :)Legutóbbi hírek
bottom of page