top of page

Madarak és fák napja szavalóverseny

Iskolánkban a Diáktanács javaslatára, a Tóth Menyhért Városi Könyvtár segítségével madarak és fák témakörben szervezett szavalóversennyel ünnepeltük a tavasz egyik legfontosabb napját, a Madarak és fák napját. A tanulók három korcsoportban nevezhettek a versenyre. Nagyon szép szavalatokat hallhattunk kicsiktől és nagyoktól egyaránt. Hol lelkünket megérintő, hol vicces humoros versekkel hívták fel a tanulók a figyelmünket a természet szeretetének a fontosságára. Minden verset mondó diáknak gratulálunk, a helyezetteknek pedig további sikereket kívánunk.

1-2 osztályos korcsoport 1. helyezett Vas Andrea 2. helyezett Mészáros Hanna 3. helyezett Kondor Kinga


3-4 osztályos korcsoport 1. helyezett Fábián Tamás 2. helyezett Szekeres Liza Sára 3. helyezett Hajdú Nóra


5-7 osztályos korcsoport 1. helyezett Pulai Laura Bíró Dorka 2. helyezett Talmácsi Luca 3. helyezett Börcsök Borostyán


A Diáktanács szavazatai alapján különdíjat kapott Pulai Laura 7. osztályos tanulónk, aki Lackfi János: Apám kakasa c.versével nyerte el társai tetszését.


„Évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében.” (Herman Ottó)


Legutóbbi hírek
bottom of page