top of page

Töprengő„ Ha egy új elmélet nem egy gyermekek számára is jól érthető, konkrét képből indul ki, akkor valószínűleg semmit sem ér.”- mondta Albert Einstein fizikus. Ezekre a gondolatokra alapozva pattant ki Enginé Ábrahám Katalin és Oláh Zsanett tanító nénik fejéből az ötlet, hogy egy olyan játékos, kísérletezős délutánt tartsanak a gyerekeknek, ahol különböző természetes, és nem természetes anyagok felhasználásával, egyszerű és mégis látványos kísérleteket tudnak csinálni. Miáltal a megtapasztalás útján egyfajta gyakorlati tudást sajátítanak el a gyerekek, és szinte játszva, könnyedén tanulnak meg matematikai, környezetismereti, fizikai és kémiai tananyagot, könyvek és munkafüzetek segítsége nélkül. A 3. és 4. osztályosoknak meghirdettet délutánt, Varjúné Urbaniczki Edit tanárnő hetedikes tanulóink bevonásával kezdte meg. Egy picit komolyabb „tüzes” kísérletek bemutatásával indult a kísérletezés, ami tökéletes motivációnak bizonyult a délután folytatására, amit a későbbiekben már csapatokra osztva folytathattak a gyerekek. Hihetetlen élménnyel, és természetesen újabb tudással térhettek haza tanulóink, és Zsombóról valamint Pusztamérgesről érkezett vendégeink. Jövőre innen folytatjuk!

Legutóbbi hírek
bottom of page