top of page

Kistérségi alsós matematika verseny Csólyospáloson


Évfolyamonként két-két tanuló indulhatott a 2019. április 8-i versenyen. Az előző évek feladatlapjait megoldva készültünk fel az immár hatodik alkalommal megrendezett megmérettetésre, melyen a mórahalmi járás több iskolája is részt vett (Zsombó, Forráskút, Bordány és Mórahalom két általános iskolája). A térség 60 legügyesebb „kis matematikusa” mérte aznap össze tudását, ahogy a verseny szervezői fogalmaztak. Meleg fogadtatásban részesültünk az igazgatónő és a helyben tanító kollégák részéről. A feladatokat Juhász Nándor nyugdíjas matematika tanár és felesége állította össze. A felügyeletet helyi pedagógusok látták el, de a javításban mi is részt vettünk, azon az évfolyamon, ahol nem volt érdekeltségünk. Ez idő alatt a gyerekeknek népi játékokat tartott az udvaron az egyik testnevelő tanár bácsi, egy teremben filmet nézhettek, egy másik teremben pedig húsvéti kézműves foglalkozás volt. Nagy népszerűségnek örvendett az udvaron lévő nagy játszó-elem, valamint a sok gumilabda és a csocsóasztal is. Minden résztvevő gyermek és az őket felkészítő pedagógusok is emléklapot kaptak. Iskolánk tanulói ugyan nem jutottak tovább az első három helyen, viszont szépen helyt álltak. A legkisebbek közül Csóré Andris 6. helyezést ért el, Oláh Lili 13. lett. A harmadik évfolyamon holt versenyes 8. és 9. helyünk lett Papp László 3.a, illetve Soór Benedek 3.b-s tanulók jóvoltából. A negyedikes lányok közül a 4. a osztályos Horváth Hanna került legközelebb a tovább jutáshoz 4. helyezésével, míg a 4.b-ből Kertész Kitti 6.helyezett lett. Gratulálunk minden résztvevőnek. Jövőre is biztosan megpróbáljuk ezt a versenyt, amennyiben kapunk meghívást rá.

Legutóbbi hírek
bottom of page