top of page

Fedorka és SoseVolt VersNap Szekszárdon

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy versenyfelhívás, ami az ország másik felébe, Szekszárdra hívott verset mondani. A Fedorka a 8-10 és a 11-12 évesek megmérettetése, a SoseVolt pedig a 13-14 és 15-16 éveseké. Az előzetes feladatnak megfelelően videófelvételen küldtünk el egy-egy kortárs költő által írt verset. Iskolánkból 2 vállalkozó szellemű diák akadt, akit behívták a döntőre. Április 6-án szombaton útra is kelt a kis csapat Szekszárdra. Rövid megnyitó után kezdetét vette az 1. forduló: elő kellett adni azt a verset, amelyet felvételről már hallhatott a zsűri – csak ezúttal élőben. Ezután hosszabb szünet következett, melybe egy kis városnézés, ebéd és fagyizás is belefért. Ebéd után kicsit nehéz volt visszaállni a verseny menetébe: következett ugyanis a 2. kör, azaz a második vers elszavalása. Szavalók és kísérők egyaránt nagyon elfáradtak a produkciók végére. Délután 5.30-kor kezdődött a várva várt eredményhirdetés. Minden résztvevő minősítést és ajándékcsomagot kapott. Mindkét versenyzőnk, Harangozó Eszter (6. a) és Tóth-Godó Benedek (7. o.) ezüst minősítést szerzett. Mindkettejüknek gratulálunk és további sikeres szavalást kívánunk!

Legutóbbi hírek
bottom of page