Költészet Napja

April 24, 2019

 A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Kosztolányi Dezső így fogalmaz a költészet céljáról: „Hiszek a költészet öncélúságában, abban, hogy egy versnek, egy regénynek semmi más célja nincs, nem is lehet, mint hogy szép legyen.”
Lelkünknek szüksége van a szépségre, melyet híres magyar költőink verseiben is megtalálhatunk. A magyar költészet napján iskolánk osztályai megajándékozták egymást egy-egy remekművel. A láncolatban elhangoztak például Petőfi Sándor: A Tisza, Móra Ferenc: A csókai csóka, vagy Arany János: Mátyás anyja című versek is. A vers-staféta mindenkinek boldog mosolyt csalt az arcára, hiszen szépet ajándékozni és kapni örömteli közösségi élmény.
 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom