top of page

Megemlékezés Március 15-éről„Minden évszaknak vannak ünnepei. A mai ünnep már a tavaszé. Minden tavasz az új élet ígéretét hozza, a természet újjászületését. De az ember számára valami mást is. Az ember számára új reményt hoz a tavasz. Annak a reményét, hogy valami szebb jön, valami jobb jön, valami megváltozik.” – Ezekkel a gondolatokkal nyitották meg iskolánk 4. osztályosai ünnepi műsorukat, melyben az 1848-as forradalomra és szabadságharcra emlékeztek. Az éledő természet, a szabadság megbecsülése és tisztelete, a hősökre való emlékezés megjelent a versekben, táncokban, mozdulatokban. Hiszen a szabadságról nem szabad elfelejtkeznünk! Arról a szabadságról különösen nem, melyet mások vívtak ki helyettünk, és mi már örökül kaptuk azt. Büszkék vagyunk a hősökre, akik életüket adták azért, hogy mi egy szabad, békés országban élhessünk. Büszkék vagyunk iskolánk tanulóira is, akiket a megemlékezés után név szerint szólítottak a színpadra, amiért számos versenyen bizonyították kitartásukat, rátermettségüket. Köszönjük a felkészítő pedagógusok áldozatkész munkáját is!

Legutóbbi hírek
bottom of page