top of page

Pénz7

Iskolánkban a Pénz7 rendezvénysorozat ebben a tanévünkben is az iskolai tanrendbe illesztve valósult meg. A témahét fő célja a fiatalok pénzügyi és vállalkozói tudatosságának fejlesztése, a pénzügyi kultúra játékos, élmény alapú megismertetése, és főként a gyakorlati tudás elmélyítése. A programra országszerte nagy érdeklődés mutatkozik: idén már több mint 1200 iskola több mint 200 ezer diákja mintegy 14 ezer rendhagyó tanóra keretében vesz részt a témahéten, és a mi iskolánkban is igyekszünk nagy hangsúlyt fektetni rá. Valóban, ezeken az órákon ülve a 4.a, 6.b és 7osztályokban, magam is meggyőződhettem róla, hogy Varjuné Urbaniczki Edit tanárnő az egyes korosztályok sajátosságait figyelembe véve, milyen látványosan és élményszerűen tudta átadni ezeket az ismereteket. Az idei témahét „Okosan a befektetésekről” témája a matematika órákon megismerhető gondolkodásmódhoz és számítási módszerekhez szintén jól illeszkedik. Ám ezeken a foglalkozásokon egyáltalán nem volt „tanulás íze”az ismeretszerzésnek. A 4.a osztályban egy állatmese segítette a lényeg megragadását, és a felsős osztályokban is főként csoportmunkában tevékenykedve, egy-egy szituációs helyzetben gondolkodva végeztek számításokat, fejthették ki gondolataikat, döntéseiket a tanulók. Az órák megtekintése után magam is elgondolkodtam arról, hogyan tudnék ésszerűbben gazdálkodni, okosabb pénzügyi megoldásokat keresni. Óriási hiányt pótolnak ezek a foglalkozások, ezért eldöntöttük, hogy amikor csak tehetjük becsempésszük őket a tanórákba.Legutóbbi hírek
bottom of page