top of page

„ Itt a farsang, áll a bál”


A hónap legörömtelibb eseménye a 2019.02.22- én pénteken megtartott farsangi mulatságunk volt. Ezt a napot az iskolai DÖK szervezte meg, Csamangóné Horváth Julianna segítő pedagógus irányításával. Mivel erre a napra tanítás nélküli munkanapot terveztünk be, ezért változatosan, játékosan, bulizósan telt a napunk. A délelőttjét minden osztályközösség megszervezte magának tetszése szerint. Volt könyvtárlátogatás, filmvetítés az Aranyszöm rendezvényházban, társasjátékozás, kézműves foglalkozások. Ebéd után kezdődött a z igazi farsangi mulatság, melyre a beugró 2-2 plakát volt minden osztálytól. Ezekkel a nagyon ötletesre sikeredett alkotásokkal, az eseménynek otthont adó sportcsarnokot díszítették fel az osztályképviselők. Később szavazni is lehetett, és kihirdették a három legtöbb szavazatot kapott plakát gazdáit, akik jutalomban részesültek. A műsor az osztályok produkcióival vette kezdetét. A legkisebbjeink medúza-táncukkal igazán megalapozták a jó hangulatot, ami egyre csak fokozódott. Óriás százlábú, horgászok, kalózok, hagyományos és modern hupikék törpikék, nyugdíjasok, rókák, kozákok, revütáncosok, matektanárt megőrjítők, evolúciót bemutatók és piros-fehér biciklin karikázók, no meg kannákon muzsikálók követték egymást a sorban. Az osztályok bemutatóit, és az utánuk következő egyéni jelmezeseket is lelkes tapssal jutalmazták a jelenlévők. A közös táncok a gyerekek szóhasználatával élve flashmobok Szögi Barbara tanárnő koreográfiáinak köszönhetően lettek igazán fergetegesek. A nap végén a szervezők Csernák Éva finom tortáival jutalmazták minden közösség munkáját. A nap még korántsem ért itt véget, ugyanis felsőseink és tanáraik a késő délutáni Discoban tovább rophatták a táncot. Köszönjük a szervezőknek és segítőiknek a lelkiismeretes munkát!Legutóbbi hírek
bottom of page