Ifjúsági koncertek

February 19, 2019

2019.02.18-án délután” Menetelő századok” címmel zenetörténeti utazást tehettünk, katonazenekari kísérettel. A Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhely Helyőrség Zenekar vitt minket magával e csodálatos zenei utazásra. Körmendi Balázs százados, aki egyben a zenekar karmestere is volt megismertetett minket a katonai zenélés történetével, az un. „hangászok„háborúban és békeidőben betöltött feladataival, és hangszereivel.  Megtudhattuk, hogy régen a csatákban hangjelzésekkel, zenével irányítottak, és olyan fontosak voltak, hogy lovasok védték a zenészeket. Bemutatta nekünk irányító eszközét a tamburbotot, ami arra is alkalmas, hogy különböző mozgásokra utasítsa a zenekar tagjait. A Rákóczy és Klapka induló meghallgatása után még a zenészek díszöltözetével és annak jelzéseivel is megismerkedhettünk.  A hangszerekről is részletes tájékoztatást kaphattak a gyerekek, és meghallgattuk Wolfgang Amadeus Mozart Varázsfuvola c. művének egy részletét, basszusharsona szólóval. Kodály Zoltán Háry János toborzója is nagy sikert aratott a hallgatóság körében, de a legnépszerűbbek a mesezene és filmzene egyvelegek voltak. Vuk a kis róka dalát együtt énekelték kicsik és nagyok. Tanulóink vastapssal jutalmazták a színvonalas műsort. Érdeklődve várjuk a koncertsorozat következő előadását.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom