top of page

Magyar kultúra napja

Cseke, 1823. január 22. Késő este… Kezdődik Farkas Lajos és Korognai Dávid zseniális képregénye, mely végigvezet a magyar nép zivataros századainak főbb állomásain, végül a záróképen Kölcsey Ferenc virradatkor elégedetten tekint a havas tájra. Nemzeti himnuszunk születésnapjának alkalmából január 22-én, a magyar kultúra napján alsó és felső tagozatosaink változatos, kreatív programokkal emlékeztek meg méltó módon az eseményről. Az alsós kisdiákok magyar költők megzenésített verseit hallgatva készítettek könyvjelzőket, Weöres Sándor verseit tanulták játékosan, beszélgettek Kölcsey Ferenc és Erkel Ferenc munkásságáról. Emellett Kothencz Ádám, harmadik osztályos tanulónk saját költeményeivel szórakoztatta társait, bizonyítva, hogy a kultúra nem csak a nagyoké. Felsőseink tehetséges magyar színészek előadásában elhangzott költemények hallgatásával, illetve a fent említett képregény közös olvasásával hangolódtak a kiemelt napra. Játékos feladatokon keresztül megismerhették a hungarikumokat, majd ezeket különböző technikák alkalmazásával meg is alkották a rajzórákon. A faliújságunkon megjelenő szófelhőt tanulóink maguk is gyarapították javaslataikkal, hogy számukra mit is jelent a magyar kultúra. Az irodalmi kereteken túltekintettek, így helyet kaptak híres magyar tudósaink, feltalálóink, sportolóink, természeti értékeink, illetve gasztronómiai sajátosságaink is a táblán.Legutóbbi hírek
bottom of page