top of page

Filmfesztiválon voltunk2019.01.18-án Mórahalmon az Aranyszöm Rendezvényházban hatodik és hetedik osztályos tanítványaink lehetőséget kaptak rá, hogy részt vegyenek a Máskép elnevezésű filmfesztivál megnyitóján. A mórahalmi Egy-Másért Ifjúsági és Közösségfejlesztő Egyesület egy határon átívelő pályázat keretében, a vajdasági Ludaspuszta Térségi Társulással karöltve, dokumentumfilmek készítésével kívánta felhívni a figyelmet a kulturális örökségvédelem fontosságára. Összesen 12 dokumentumfilm készült el, amelyek magyarországi és vajdasági oldalon is öt-öt civil szervezetet, hagyományőrző közösséget mutatnak be a filmes eszköztár segítségével. Az ünnepélyes megnyitó után tanítványaink „ A Homokhátság búcsúja - Szent István kenyere búcsú Mórahalmon” c. dokumentumfilmet nézhették meg, és ismerkedhettek meg egy zarándoklat történetével. A gyerekeket a filmek által szerették volna ösztönözni arra, hogy felnőve tevékenykedjenek a közösségükért, és őrizzék kulturális örökségüket, melyet a családból, szüleiktől és nagyszüleiktől kapnak.

Legutóbbi hírek
bottom of page