Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom  

Bolyai - magyarosan

November 12, 2018

 

Idén november 9-én rendezték meg több szegedi helyszínen a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóját. Felsőseink a Szegedi Orczy István Általános Iskolában mérkőztek meg a többi megyei csapattal. 
A matematikához hasonlóan itt is 60 perc állt a versenyzők rendelkezésére. A 4 fős csapatoknak 13 feleletválasztós és egy kidolgozandó feladattal kellett megbirkózniuk ez idő alatt. Voltak helyesírással kapcsolatos kérdések és irodalmi tudást igénylő feladványok, nyelvi játékok is. Idén először a 14. feladat keresztrejtvény volt. A megfejtés egy szólás/közmondás, amelyet értelmezni is kellett, majd mondatot írni vele.
A hatodikos Kockornisok (Borbás Flóra, Csáki Kitti, Hajagos Flóra, Harangozó Eszter) 36., míg a Rózsaszín párducok (Bíró Dorka, Börcsök Borostyán, Makra Noémi, Talmácsi Luca) 18. helyezést értek el. 
A hetedikes NyelvtanoSOKK csapat (Márton Eszter, Pörneki Anna, Pulai Laura, Tóth-Godó Benedek) 10. helyen végeztek.
Mindannyian derekasan helytálltak az erős és népes mezőnyben, büszkék lehetünk rájuk!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload