Bolyai - magyarosan

November 12, 2018

 

Idén november 9-én rendezték meg több szegedi helyszínen a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóját. Felsőseink a Szegedi Orczy István Általános Iskolában mérkőztek meg a többi megyei csapattal. 
A matematikához hasonlóan itt is 60 perc állt a versenyzők rendelkezésére. A 4 fős csapatoknak 13 feleletválasztós és egy kidolgozandó feladattal kellett megbirkózniuk ez idő alatt. Voltak helyesírással kapcsolatos kérdések és irodalmi tudást igénylő feladványok, nyelvi játékok is. Idén először a 14. feladat keresztrejtvény volt. A megfejtés egy szólás/közmondás, amelyet értelmezni is kellett, majd mondatot írni vele.
A hatodikos Kockornisok (Borbás Flóra, Csáki Kitti, Hajagos Flóra, Harangozó Eszter) 36., míg a Rózsaszín párducok (Bíró Dorka, Börcsök Borostyán, Makra Noémi, Talmácsi Luca) 18. helyezést értek el. 
A hetedikes NyelvtanoSOKK csapat (Márton Eszter, Pörneki Anna, Pulai Laura, Tóth-Godó Benedek) 10. helyen végeztek.
Mindannyian derekasan helytálltak az erős és népes mezőnyben, büszkék lehetünk rájuk!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom