top of page

Október a mellrák elleni küzdelem hónapja


Magyarországon minden évben több mint 2000 nőt veszítünk el rosszindulatú emlődaganat következtében. A halálozások száma csökkenthető rendszeres emlőszűréssel. Ezért fontosak az olyan figyelemfelkeltő akciók, amelyek ráirányítják az emberek figyelmét arra, hogy fontos részt venni a szűrővizsgálatokon. Azért csatlakoztunk mi is október 13-án a Mórahalmi Egészség Fejlesztési Iroda Kerékpározz velem, mert fontos vagy nekem! elnevezésű programjához, ahol rózsaszín lufikkal díszített biciklikkel jártuk be a város utcáit. Bízunk benne, hogy az ilyen, s hasonló akcióknak köszönhetően tanítványaink felnőttként már nem fogják elhanyagolni a szűrővizsgálatokat, így kevesebb hölgyet, lányt, anyát, nagymamát veszítünk majd el. Ötödikeseink bátorító üzeneteket írtak mellrákkal küzdő hölgyeknek. Az üzenetek célba juttatását a MEFI munkatársai vállalták.

Legutóbbi hírek
bottom of page