Október a mellrák elleni küzdelem hónapja

October 16, 2018

 

Magyarországon minden évben több mint 2000 nőt veszítünk el rosszindulatú emlődaganat következtében. A halálozások száma csökkenthető rendszeres emlőszűréssel. Ezért fontosak az olyan figyelemfelkeltő akciók, amelyek ráirányítják az emberek figyelmét arra, hogy fontos részt venni a szűrővizsgálatokon.
Azért csatlakoztunk mi is október 13-án a Mórahalmi Egészség Fejlesztési Iroda Kerékpározz velem, mert fontos vagy nekem! elnevezésű programjához, ahol rózsaszín lufikkal díszített biciklikkel jártuk be a város utcáit.
Bízunk benne, hogy az ilyen, s hasonló akcióknak köszönhetően tanítványaink felnőttként már nem fogják elhanyagolni a szűrővizsgálatokat, így kevesebb hölgyet, lányt, anyát, nagymamát veszítünk majd el.
Ötödikeseink bátorító üzeneteket írtak mellrákkal küzdő hölgyeknek. Az üzenetek célba juttatását a MEFI munkatársai vállalták.
 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom