top of page

3. osztály kirándulása


Október 16-án nagy izgalommal indult el a 3.a osztály. Bajáig már ismerős volt mindenki számára az út, hiszen a tavalyi osztálykirándulást oda szerveztük. Ahogy átértünk a hídon, egyre izgalmasabbá vált a táj, először dombok, majd hegyek magasodtak és a kihagyhatatlan huppanók következtek. Siklósra megérkezve kedvesen fogadtak minket. A vár kápolnájában dióhéjban megismerkedtünk a történelmi hátérrel. Utána kezdődött csak a haddelhadd! Fegyverek, lovagi öltözet bemutatása következett, valamint a vívás elsajátításával az apródképzés. Rövid sétával láthattuk a loggiat vagyis erkélyt, csodálatos látkép tárult elénk a várfalról, majd sietve távoztunk a barbakánon át, ami egy előretolt kapuerőd, hiszen megéhezett kis csapatunk. Az ebédet követően a máriagyűdi kegytemplomot néztük meg és imádkoztunk családjainkért és iskolánkért. Lenyűgözte a templombelső a gyerekeket is. Visszafele még megnéztük Malkocs bej dzsámiját Siklóson, és élményekkel gazdagodva tértünk haza a késő délutáni órákban.

Legutóbbi hírek
bottom of page