top of page

Istennek hála, kezdődik végre …

2018. szeptember 24-én borongós, esős napra ébredtünk, ám a lelkünket napsugaras gondolatok simogatták, hiszen régi dédelgetett álmunk megvalósulása kopogtatott a küszöbön. Iskolánk, a Szent László Katolikus Általános Iskola új épületszárnyának alapkőletételére készültünk,(a gyerekek és pedagógusok műsorral, a szülők finom süteményekkel) amely 570 négyzetméterrel fogja bővíteni immáron szűkössé váló iskolánkat. Amikor felmerült az iskola bővítésének szükségessége az egyházmegye, amely kiemelt fontosságúnak tartja az iskolák és az oktatás ügyét, saját forrásból vállalta az építkezés finanszírozását. Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyés püspök beszédében kihangsúlyozta „Aki fát ültet, templomot vagy iskolát épít, az a jövőnek épít” Valóban, amikor hat évvel ezelőtt néhány lelkes és elhivatott embernek köszönhetően két első osztállyal, a zsombói Szent Imre Katolikus Általános Iskola telephelyeként utunkra bocsájtottak minket, csak remélni mertük, hogy megnövünk, kiterebélyesedünk, mint egy lombos fa. És valóban, lassan felnövünk. Hét évfolyamon, 11 osztállyal és 209 tanulóval indíthattuk el a 2018/2019-es tanévünket. Az idei tanév elindításakor már igaz, komoly logisztikai feladatot rótt ránk, hogy minden osztályközösségnek és vállalt feladatnak, megfelelő teret biztosítsunk, ám az isteni gondviselésre és a város vezetésére mindvégig számíthattunk az évek során. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy mindig sikerült megoldást találni a szűkösség kiküszöbölésére. Ezen a borongós őszi napon is szinte végszóra elállt az eső, és a napsugarak derűsen cirógatták az összegyűlt vendégeket, szülőket, kisdiákokat és tanáraikat. Az ünnepségen Nemesi Pál a beruházást elvégző Ferroép Zrt. ügyvezetője, Nógrádi Zoltán polgármester, Enginé Ábrahám Katalin alapító tanító, Joó Balázs plébános és Kiss-Rigó László megyés püspök helyezték el az új épületrész alapkövét, miközben több mint 200 kisgyermekszájból hangzott az örömhimnusz, ami egyben útmutatást és hitet is nyújt majd számunkra a május végei birtokbavételig: „Az az egy fontos, legyetek jók most, már nem kell túl sok a holnaphoz, Legyetek jók, ha tudtok, a többi nem számít”

Legutóbbi hírek
bottom of page