top of page

Őszi papírgyűjtés

2018. szeptember 27-én egy hűvös őszi napon már a kora reggeli óráktól kezdődően lelkes szülők, nagyszülők és tanítványok szállták meg a Kálvária sétányt, ahol még üres konténer várta, hogy megteljen összegyűjtött papírokkal, pet palackokkal. Gyakran két mérleg is kevésnek bizonyult, annyira sokan összeszaladtak, és elkelt minden segítség a papír bepakolásánál is. Olyannyira, hogy menet közben már éreztük kevés lesz a konténer, és újat kell kérni, hogy beférjen, amit a lelkes hozzátartozók a nyár folyamán lelkesen gyűjtögettek gyerekeiknek, unokáiknak, hozzátartozóiknak. Tanítványaink is bőven kivették a részüket a bepakolásból, csak a nagy buzgalomban nagyon kellett figyelni őket, hogy mindig a már bemért csomagokat vigyék és ne azokat, amik még mérésre várnak. A mérések is azt bizonyítják, hogy sikeres volt az őszi papírgyűjtés, hiszen kb. 115 mázsa papírt és 310 kg pet palackot sikerült összehordani. A pillepalackok kupakjai is hasznos célra lettek összegyűjtve, ugyanis Barbi néni kezdeményezésére a leukémiás gyerekeket támogatjuk majd vele, a befolyó összeggel. Kicsit most pihenhetünk, és tavasszal újult erővel és hasznos tapasztalatokkal vágunk majd bele a tavaszi papírgyűjtésbe.

Legutóbbi hírek
bottom of page